Łukasz Knap

HOW TO MAKE THE MOST OF TECHNOLOGY
IN THE LANGUAGE CLASSROOM

- czyli jak mądrze wykorzystać  cyfrowy świat naszych uczniów
na lekcjach języka obcego

Czy tego chcemy czy nie, nastolatki i (młodzi) dorośli żyją w cyfrowym świecie nowoczesnych technologii i mediów społecznościowych. Czy powinniśmy korzystać z tych wszystkich nowinek na lekcji języka obcego, czy może lepiej trzymać się od nich z daleka ...?

Moim zdaniem chodzi nie o same technologie, ale raczej o to, co z nich możemy „wycisnąć” jako nowocześni językowcy. Mój super praktyczny warsztat opiera się na założeniu, że wiele mechanizmów sieci społecznościowych i zasobów zdjęć, tekstów, memów czy gifów da się łatwo przenieść na lekcje języka obcego – z wielką korzyścią dla efektywności nauczania. Uwaga! Wcale nie potrzeba do tego dostępu do Sieci na samej lekcji!

Wszyscy jednak możemy nauczyć się, jak te technologie, media i zasoby wykorzystywać podczas zajęć z języka obcego, dzięki nowatorskim, łatwym do zastosowania patentom, jakich mnóstwo pokażę w tej sesji:

*     zobaczysz, jak tworzyć motywujące ćwiczenia językowe inspirowane mediami społecznościowymi;

*     poznasz nietuzinkowe sposoby na stworzenie mini-sieci społecznościowych na potrzeby swoich lekcji;

*     poznasz kilka prostych lecz sprawdzonych i kreatywnych ćwiczeń naśladujących formy postów w mediach społecznościowych;

*     nauczysz się, jak wykorzystywać fantastyczne źródło autentycznego języka, jakim jest np. Twitter czy Snapchat.